BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Lietuvos miestų šventės - pirmyn!

Kone kaskart bežiūrint į didžiųjų arba mažųjų Lietuvos miestų švenčių vakaro programas darėsi vis labiau ir labiau liūdna. Kadangi pirmu smuiku praktiškai visose šventėse grieždavo vien tik lietuviškosios televizijos ir apskritai tirlipirlipop scenos labiau ar mažiau nuvalkiotos grupės, pavieniai atlikėjai. Visos šventės buvo suvienodėję. Nesvarbu - ar tai Kauno, ar Vilniaus, ar Druskininkų kurorto šventė.

Ir vis dėlto laikai keičiasi. O tą, taip vadinamą laikų keitimąsi, galima stebėti tiesiog atėjus į vieno ar kito miesto šventę (Ne kiekvieno miesto). Šį kartą norėtumėm pabrėžti du ryškiausius pliusus: pirmas - daugėja gyvos muzikos, antras - muzika įvairėja.

Pavyzdžiui Druskininkų kurortas savo šventę paįvairino gyvu Kosto Smorigino ir Olego Ditkovskio akustiniu koncertu. Kur iki šiol beveik visada buvo tik pagal fonogramą trypčiojančios ir žiobčiojančios žvaigždės. Ir beje - pataikyta tiesiai į dešimtuką. Šio tandemo ausį glostanti muzika puikiai tinka Druskininkų kaip kurorto veidui.

O labiausiai (kol kas) šiemet nustebino Vilniaus dienos ‘11 organizatoriai. Vakarinei programai ant didžiosios scenos, tiesiai priešais Katedrą pakvietę GusGus - bene garsiausią Islandijos grupę iki šiol Lietuvoje tik keletą kartų grojusią naktiniuose klubuose. Jau neminint kitų trijų ekstravagantiškų grupių, grojusių Vilniaus dienos ‘11 vakarais ant didžiosios scenos. Tai irgi labai tinka Vilniui, kaipo Lietuvos sostinei.

Taigi lenkiame galvą organizatoriams, kurie galvoja ne tik apie visiškos pop muzikos mėgėjus. Ir žinoma patariame daryti taip ir toliau, ir toliau plėskime lietuvių muzikinį akiratį kviesdami talentingus atlikėjus į viešąsias didžiąsias Lietuvos miestų scenas. Bet tuo pačiu visiškai pamiršti pop gerbėjų tikrai negalima. :)

Trupinėlis iš GusGus koncerto Vilniaus dienos ‘11:

O čia pirmasis kūrinys iš naujausio GusGus albumo, tik gerokai kokybiškiau. :)

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą